
Peace Tea Mango Mood - 23.5fl.oz (695ml)
Refresh your vibe with Peace Tea Mango Mood! This bold iced tea blends juicy and revitalising mango flavour with smooth, refreshing tea for the perfect balance of fruity and cool. It's the ultimate thirst quencher for chilling with friends, gaming, or enjoying a sunny day!
Ingredients & Nutrition:
Tea (filtered water, brewed tea concentrate), cane sugar, citric acid (E330), natural flavouring, sweetener: sucralose (E955).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 669 kJ / 160 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 41 g |
| – of which sugars | 40 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Refresh your vibe with Peace Tea Mango Mood! This bold iced tea blends juicy and revitalising mango flavour with smooth, refreshing tea for the perfect balance of fruity and cool. It's the ultimate thirst quencher for chilling with friends, gaming, or enjoying a sunny day!
Ingredients & Nutrition:
Tea (filtered water, brewed tea concentrate), cane sugar, citric acid (E330), natural flavouring, sweetener: sucralose (E955).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 669 kJ / 160 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 41 g |
| – of which sugars | 40 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |













