
Peace Tea Sno Berry - 23.5fl.oz (695ml)
Refresh your vibe with Peace Tea Sno Berry! This bold iced tea blends sweet mixed berry flavour with smooth, refreshing tea for the perfect balance of fruity and cool. It's the ultimate thirst quencher for chilling with friends, gaming, or enjoying a sunny day!
Ingredients & Nutrition:
Tea (Filtered Water, Brewed Tea Concentrate), Cane Sugar, Natural Flavouring, Citric Acid (E330), Pectin (E440), Sweetener: Sucralose (E955).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 628 kJ / 150 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 5.5 g |
| – of which sugars | 5.2 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.03 g |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Refresh your vibe with Peace Tea Sno Berry! This bold iced tea blends sweet mixed berry flavour with smooth, refreshing tea for the perfect balance of fruity and cool. It's the ultimate thirst quencher for chilling with friends, gaming, or enjoying a sunny day!
Ingredients & Nutrition:
Tea (Filtered Water, Brewed Tea Concentrate), Cane Sugar, Natural Flavouring, Citric Acid (E330), Pectin (E440), Sweetener: Sucralose (E955).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 628 kJ / 150 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 5.5 g |
| – of which sugars | 5.2 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.03 g |













