
Pepsi Strawberries & Cream Zero Sugar (European) - 11.2fl.oz (330ml)
Enjoy great tasting refreshment with Pepsi. A bold and refreshing fizzy drink with out-of-this-world flavour.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, colour (E150d), flavourings (including caffeine), acid (E338), sweeteners (E951, E950, E955), thickener (pectin), acidity regulator (E331), preservative (E202).
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 3 kJ / 0.6 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.03 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enjoy great tasting refreshment with Pepsi. A bold and refreshing fizzy drink with out-of-this-world flavour.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, colour (E150d), flavourings (including caffeine), acid (E338), sweeteners (E951, E950, E955), thickener (pectin), acidity regulator (E331), preservative (E202).
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 3 kJ / 0.6 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.03 g |













