
Pokémon Pokéball (Mystery Collectable Figurine & Candy Inside!) - 1.5oz (20g)
Sugar, maltose syrup, glucose, concentrated fruit juices (apple, strawberry, blueberry, orange) (30%), cream powder, acidity regulators: DL-malic acid (E296), citric acid (E330); stabiliser: sucrose fatty acid esters (E473); modified starch, colours: carmine (E120), anthocyanins (E163), copper complexes of chlorophyllins (E141), brilliant blue FCF (E133); vitamin C (ascorbic acid (E300)), flavourings.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1720 kJ / 411 kcal |
| Fat | 3.7 g |
| – of which saturates | 0.3 g |
| Carbohydrate | 93.1 g |
| – of which sugars | 71.3 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.02 g |
| Vitamin C | 30 mg |
Original: $14.96
-65%$14.96
$5.24Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sugar, maltose syrup, glucose, concentrated fruit juices (apple, strawberry, blueberry, orange) (30%), cream powder, acidity regulators: DL-malic acid (E296), citric acid (E330); stabiliser: sucrose fatty acid esters (E473); modified starch, colours: carmine (E120), anthocyanins (E163), copper complexes of chlorophyllins (E141), brilliant blue FCF (E133); vitamin C (ascorbic acid (E300)), flavourings.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1720 kJ / 411 kcal |
| Fat | 3.7 g |
| – of which saturates | 0.3 g |
| Carbohydrate | 93.1 g |
| – of which sugars | 71.3 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.02 g |
| Vitamin C | 30 mg |











