
Poppi Cherry Cola Prebiotic Soda - 12fl.oz (355ml)
When two faves maximize their joint slay, everybody wins. Ripe cherry collabs with crisp, refreshing cola for this juicy twist on a classic.
Ingredients & Nutrition:
Sparkling water, cassava root fibre, organic cane sugar, organic apple cider vinegar, natural flavouring, apple juice concentrate, organic agave inulin, tartaric acid (E334), stevia leaf extract, natural caffeine.
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 35 kJ / 8 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 2.3 g |
| – of which sugars | 1.4 g |
| Fibre | 0.9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
| Caffeine | 11 mg |
Original: $8.16
-65%$8.16
$2.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
When two faves maximize their joint slay, everybody wins. Ripe cherry collabs with crisp, refreshing cola for this juicy twist on a classic.
Ingredients & Nutrition:
Sparkling water, cassava root fibre, organic cane sugar, organic apple cider vinegar, natural flavouring, apple juice concentrate, organic agave inulin, tartaric acid (E334), stevia leaf extract, natural caffeine.
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 35 kJ / 8 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 2.3 g |
| – of which sugars | 1.4 g |
| Fibre | 0.9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
| Caffeine | 11 mg |













