
Poppi Classic Cola Prebiotic Soda - 12fl.oz (355ml)
Crisp, refreshing, and classic as hell, have it all (and then have some more).
Ingredients & Nutrition:
Sparkling water, organic cane sugar, cassava root fibre, natural flavouring, organic apple cider vinegar, apple juice concentrate, organic agave inulin, stevia leaf extract, natural tartaric acid, natural caffeine.
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 30 kJ / 7 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 2.3 g |
| – of which sugars | 1.4 g |
| Fibre | 0.9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Original: $8.16
-65%$8.16
$2.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Crisp, refreshing, and classic as hell, have it all (and then have some more).
Ingredients & Nutrition:
Sparkling water, organic cane sugar, cassava root fibre, natural flavouring, organic apple cider vinegar, apple juice concentrate, organic agave inulin, stevia leaf extract, natural tartaric acid, natural caffeine.
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 30 kJ / 7 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 2.3 g |
| – of which sugars | 1.4 g |
| Fibre | 0.9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |













