
Poppi Lemon Lime Prebiotic Soda - 12fl.oz (355ml)
Get some citrus, spice, and everything nice with a flavour so refreshing, it just picked up your tab.
Ingredients & Nutrition:
Sparkling water, organic cane sugar, cassava root fibre, apple juice concentrate, organic apple cider vinegar, natural flavouring, citric acid (E330), organic agave inulin, stevia leaf extract, lime juice concentrate, lemon juice concentrate.
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 41 kJ / 10 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 2.5 g |
| – of which sugars | 1.4 g |
| Fibre | 0.9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Original: $8.16
-65%$8.16
$2.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Get some citrus, spice, and everything nice with a flavour so refreshing, it just picked up your tab.
Ingredients & Nutrition:
Sparkling water, organic cane sugar, cassava root fibre, apple juice concentrate, organic apple cider vinegar, natural flavouring, citric acid (E330), organic agave inulin, stevia leaf extract, lime juice concentrate, lemon juice concentrate.
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 41 kJ / 10 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 2.5 g |
| – of which sugars | 1.4 g |
| Fibre | 0.9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |













