
Powerbears Space Invaders Gummies - 1.76oz (50g)
-
ENJOY TRULY DELICIOUS GUMMY SNACKS
-
ALL 7 ORIGINAL TETRIMINO SHAPES + SECRET BONUS SHAPE IN A BEAUTIFUL BAG
-
MADE WITH FRUIT JUICE AND NATURAL COLOURS + FLAVOURS
-
GET SOME HEALTHY VITAMINS DURING YOUR GAMING SESSION ON TOP
Gluten Free, Lactose Free, Preservative Free, Halal
glucose syrup, beet sugar, 20% apple juice from concentrate, beef gelatin, dextrose, acid: citric acid; vitamins (vitamin c, vitamin e); natural flavourings, colouring foodstuff (concentrate from black carrot, carrot, pumpkin, spirulina, and apple), colour: paprika extract; glazing agent: E903. No Pork
| Nutrition table per 100g | |
|---|---|
| Calorific value | 1393kJ |
| in kcal | 328kcal |
| Fat | 0,5g |
| thereof saturated fatty acids | 0,1g |
| Carbohydrates | 75g |
| thereof sugar | 44g |
| Protein | 6,8g |
| Salt | 0,1g |
Original: $6.80
-65%$6.80
$2.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
-
ENJOY TRULY DELICIOUS GUMMY SNACKS
-
ALL 7 ORIGINAL TETRIMINO SHAPES + SECRET BONUS SHAPE IN A BEAUTIFUL BAG
-
MADE WITH FRUIT JUICE AND NATURAL COLOURS + FLAVOURS
-
GET SOME HEALTHY VITAMINS DURING YOUR GAMING SESSION ON TOP
Gluten Free, Lactose Free, Preservative Free, Halal
glucose syrup, beet sugar, 20% apple juice from concentrate, beef gelatin, dextrose, acid: citric acid; vitamins (vitamin c, vitamin e); natural flavourings, colouring foodstuff (concentrate from black carrot, carrot, pumpkin, spirulina, and apple), colour: paprika extract; glazing agent: E903. No Pork
| Nutrition table per 100g | |
|---|---|
| Calorific value | 1393kJ |
| in kcal | 328kcal |
| Fat | 0,5g |
| thereof saturated fatty acids | 0,1g |
| Carbohydrates | 75g |
| thereof sugar | 44g |
| Protein | 6,8g |
| Salt | 0,1g |











