
QDOL Pokemon Original Flavour Sparkling Water - 11.1fl.oz (330ml)
Asian drinks company QDOL, who offer a range of flavoured sparkling waters and other drinks across Asia, have teamed up with Pokémon to create these themed cans, each with their own Pokémon design and flavour! This one is a refreshing citrus flavoured sparkling water.
Please note: The date printed on the product is a production date and not an expiry date. A character will be chosen at random for you.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, glucose-fructose syrup, apple juice (0.5%), lemon juice (0.3%), acidity regulators: citric acid (E330), sodium citrates (E331), preservative: potassium sorbate (E202).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 95 kJ / 23 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 5.6 g |
| – of which sugars | 0.2 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.03 g |
Original: $5.44
-65%$5.44
$1.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Asian drinks company QDOL, who offer a range of flavoured sparkling waters and other drinks across Asia, have teamed up with Pokémon to create these themed cans, each with their own Pokémon design and flavour! This one is a refreshing citrus flavoured sparkling water.
Please note: The date printed on the product is a production date and not an expiry date. A character will be chosen at random for you.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, glucose-fructose syrup, apple juice (0.5%), lemon juice (0.3%), acidity regulators: citric acid (E330), sodium citrates (E331), preservative: potassium sorbate (E202).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 95 kJ / 23 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 5.6 g |
| – of which sugars | 0.2 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.03 g |











