
Red Bull Pink Edition Hallonsmak (Raspberry) - 8.45fl.oz (250ml)
Red Bull brings to you a delicious Raspberry version of the World's most popular energy drink!
Red Bull gives you wiiiiiings!
Ingredients & Nutrition:
Water, Acid: Citric Acid (E330); Carbon Dioxide, Taurine (0.4%), Acidity Regulator: Sodium Citrates (E331); Sweeteners: Sucralose (E955), Acesulfame K (E950); Caffeine (0.03%), Flavourings, Thickener: Xanthan Gum (E415); Colours: Anthocyanins (E163), Riboflavins (E101).
High caffeine content (32 mg/100 ml). Not recommended for children, pregnant or breastfeeding women, or individuals sensitive to caffeine.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2 kJ / 11 kcal |
| Fat | 0 g |
| — of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| — of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.10 g |
Original: $2.72
-65%$2.72
$0.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Red Bull brings to you a delicious Raspberry version of the World's most popular energy drink!
Red Bull gives you wiiiiiings!
Ingredients & Nutrition:
Water, Acid: Citric Acid (E330); Carbon Dioxide, Taurine (0.4%), Acidity Regulator: Sodium Citrates (E331); Sweeteners: Sucralose (E955), Acesulfame K (E950); Caffeine (0.03%), Flavourings, Thickener: Xanthan Gum (E415); Colours: Anthocyanins (E163), Riboflavins (E101).
High caffeine content (32 mg/100 ml). Not recommended for children, pregnant or breastfeeding women, or individuals sensitive to caffeine.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2 kJ / 11 kcal |
| Fat | 0 g |
| — of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| — of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.10 g |













