✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Skittles Gummies Original Peg Bag - 5.8oz (164.4g)
Taste the Rainbow with SKITTLES Gummy Candy. Enjoy everything you love about SKITTLES candy now in gummy candy form! These come in a delicious mix of all the classic flavours.
Ingredients & Nutrition:
Corn syrup, sugar, modified corn starch, water, gelatine, citric acid, malic acid, natural and artificial flavourings, colours (E129, E110, E102, E133), carnauba wax.
Warning: E129, E110, E102 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1346 kJ / 317 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 82.1 g |
| – of which sugars | 64.3 g |
| Fibre | 0.0 g |
| Protein | <3.6 g |
| Salt | 0.00 g |
$12.24
Skittles Gummies Original Peg Bag - 5.8oz (164.4g)—
$12.24
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Taste the Rainbow with SKITTLES Gummy Candy. Enjoy everything you love about SKITTLES candy now in gummy candy form! These come in a delicious mix of all the classic flavours.
Ingredients & Nutrition:
Corn syrup, sugar, modified corn starch, water, gelatine, citric acid, malic acid, natural and artificial flavourings, colours (E129, E110, E102, E133), carnauba wax.
Warning: E129, E110, E102 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1346 kJ / 317 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 82.1 g |
| – of which sugars | 64.3 g |
| Fibre | 0.0 g |
| Protein | <3.6 g |
| Salt | 0.00 g |











