
Sour Madness Fire Hard Candy Peg Bag - 2.12oz (60g)
Ready to turn up the heat? Sour Madness Fire is here to ignite your taste buds with blazing fruit flavours that pack a serious punch!
Ingredients & Nutrition:
Glucose syrup, sugar, acidity regulators: citric acid (E330), malic acid (E296), flavourings, concentrates (spirulina, safflower), colours: E100, E160c, glazing agents: gum arabic (E414), carnauba wax (E903).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1672 kJ / 394 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 98 g |
| – of which sugars | 72 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ready to turn up the heat? Sour Madness Fire is here to ignite your taste buds with blazing fruit flavours that pack a serious punch!
Ingredients & Nutrition:
Glucose syrup, sugar, acidity regulators: citric acid (E330), malic acid (E296), flavourings, concentrates (spirulina, safflower), colours: E100, E160c, glazing agents: gum arabic (E414), carnauba wax (E903).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1672 kJ / 394 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 98 g |
| – of which sugars | 72 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |











