
Spongebob Squarepants Spooky Citrus Sours Candy Tin - 1.5oz (43g)
A fun, Halloween-themed collectible tin featuring SpongeBob, filled with zesty citrus-flavoured sour candies. A perfect mix of tart and sweet, making it a must-have treat for SpongeBob fans and sour candy lovers alike.
Ingredients & Nutrition:
Dextrose, maltodextrin, citric acid (E330), magnesium stearate, flavourings, colourings (E110).
Warning: E110 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1348 kJ / 323 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 97 g |
| – of which sugars | 97 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Original: $10.88
-65%$10.88
$3.81Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A fun, Halloween-themed collectible tin featuring SpongeBob, filled with zesty citrus-flavoured sour candies. A perfect mix of tart and sweet, making it a must-have treat for SpongeBob fans and sour candy lovers alike.
Ingredients & Nutrition:
Dextrose, maltodextrin, citric acid (E330), magnesium stearate, flavourings, colourings (E110).
Warning: E110 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1348 kJ / 323 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 97 g |
| – of which sugars | 97 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |











