
Super Mario Bowser Koopa Sours Candy Tin - 1.5oz (43g)
A collectible tin featuring Bowser himself, filled with tangy, bite-sized sour green apple candies. Perfect for Super Mario fans, this fun and flavourful treat combines zesty sweetness with a nostalgic gaming twist.
Ingredients & Nutrition:
Dextrose, maltodextrin, citric acid (E330), magnesium stearate, flavourings, colourings (E102, E133).
Warning: E102 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1379 kJ / 330 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 103 g |
| – of which sugars | 103 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Original: $10.88
-65%$10.88
$3.81Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A collectible tin featuring Bowser himself, filled with tangy, bite-sized sour green apple candies. Perfect for Super Mario fans, this fun and flavourful treat combines zesty sweetness with a nostalgic gaming twist.
Ingredients & Nutrition:
Dextrose, maltodextrin, citric acid (E330), magnesium stearate, flavourings, colourings (E102, E133).
Warning: E102 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1379 kJ / 330 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 103 g |
| – of which sugars | 103 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |











