

Super Mario Bullet Bill Blue Raspberry Sours Candy Tin - 0.60oz (17g)
Blue raspberry candies shaped like the iconic Bullet Bill. Neatly packaged inside a collectible Bullet Bill tin!
Ingredients & Nutrition:
Dextrose, maltodextrin, citric acid (E330), magnesium salts of fatty acids (E470b), flavourings, colour: brilliant blue FCF (E133).
Warning: E133 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1493 kJ / 357 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 107.1 g |
| – of which sugars | 107.1 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.00 g |
Original: $8.16
-65%$8.16
$2.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Blue raspberry candies shaped like the iconic Bullet Bill. Neatly packaged inside a collectible Bullet Bill tin!
Ingredients & Nutrition:
Dextrose, maltodextrin, citric acid (E330), magnesium salts of fatty acids (E470b), flavourings, colour: brilliant blue FCF (E133).
Warning: E133 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1493 kJ / 357 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 107.1 g |
| – of which sugars | 107.1 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.00 g |











