
Toffifee Theatre Box (Germany) - 4.4oz (125g)
For allergens please see ingredients listed in bold.
May contain traces of almond, peanut & other nuts.
Sugar, Vegetable Fats (Palm, Shea), Hazelnuts, Glucose Syrup, Skimmed Milk Powder, Humectant: Sorbitol Syrup, Cocoa Mass, Condensed Skimmed Milk, Condensed Whey (Milk), Lactose (Milk), Fat Reduced Cocoa, Cocoa Butter, Butterfat (Milk), Partially Inverted Refiners Syrup, Whey Powder (Milk), Emulsifier: Soya Lecithin, Salt, Flavourings.
Nutrition:
| Typical Values | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 2183 kJ/ |
| - | 522 kcal |
| Fat | 28.8 g |
| of which saturates | 12.7 g |
| Carbohydrate | 59.0 g |
| of which sugars | 48.9 g |
| Protein | 6.0 g |
| Salt | 0.26 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
For allergens please see ingredients listed in bold.
May contain traces of almond, peanut & other nuts.
Sugar, Vegetable Fats (Palm, Shea), Hazelnuts, Glucose Syrup, Skimmed Milk Powder, Humectant: Sorbitol Syrup, Cocoa Mass, Condensed Skimmed Milk, Condensed Whey (Milk), Lactose (Milk), Fat Reduced Cocoa, Cocoa Butter, Butterfat (Milk), Partially Inverted Refiners Syrup, Whey Powder (Milk), Emulsifier: Soya Lecithin, Salt, Flavourings.
Nutrition:
| Typical Values | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 2183 kJ/ |
| - | 522 kcal |
| Fat | 28.8 g |
| of which saturates | 12.7 g |
| Carbohydrate | 59.0 g |
| of which sugars | 48.9 g |
| Protein | 6.0 g |
| Salt | 0.26 g |













