
Twix Salted Caramel - 1.36oz (38.6)
New Salted caramel flavoured Twix! Crunchy biscuit fingers covered in salted caramel and smothered in milk chocolate Twix is a delicious and classic chocolate bar!
Ingredients:
Nutrition:
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2056 kJ / 491 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| – of which saturates | 14.0 g |
| Carbohydrate | 65.0 g |
| – of which sugars | 19.0 g |
| Protein | 4.3 g |
| Salt | 0.83 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
New Salted caramel flavoured Twix! Crunchy biscuit fingers covered in salted caramel and smothered in milk chocolate Twix is a delicious and classic chocolate bar!
Ingredients:
Nutrition:
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2056 kJ / 491 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| – of which saturates | 14.0 g |
| Carbohydrate | 65.0 g |
| – of which sugars | 19.0 g |
| Protein | 4.3 g |
| Salt | 0.83 g |











