
Warheads Sour Rock Candy Sticks - 1.06oz (30g)
Bite down on one of these vibrant, unique rock candy sticks and get ready for their sour kick of flavour! Their unique style makes these seriously fun to eat!
INGREDIENTS & NUTRITION:
Sugar, water, malic acid (E296), flavourings.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1674 kJ / 400 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 100 g |
| – of which sugars | 93.3 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bite down on one of these vibrant, unique rock candy sticks and get ready for their sour kick of flavour! Their unique style makes these seriously fun to eat!
INGREDIENTS & NUTRITION:
Sugar, water, malic acid (E296), flavourings.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1674 kJ / 400 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 100 g |
| – of which sugars | 93.3 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |













