
Yammiez Cola Pop - 0.5oz (15g)
Experience the fun of Yammiez innovative twist on lollipops! This adorable cola bottle dispenser holds a delicious cola-flavoured treat that's ready whenever you are. Simply push from the bottom and enjoy a burst of fizzy cola flavour. Perfect for cola lovers who want their sweets with a side of playful interaction.
Please note: This listing is for 1x Cola Pop
Ingredients & Nutrition:
Sugar, glucose syrup, water, acidity regulators: lactic acid (E270), sodium lactate (E325), flavourings, colour: caramel colour (E150d).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1606 kJ / 384 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 96.0 g |
| – of which sugars | 70.0 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.15 g |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Experience the fun of Yammiez innovative twist on lollipops! This adorable cola bottle dispenser holds a delicious cola-flavoured treat that's ready whenever you are. Simply push from the bottom and enjoy a burst of fizzy cola flavour. Perfect for cola lovers who want their sweets with a side of playful interaction.
Please note: This listing is for 1x Cola Pop
Ingredients & Nutrition:
Sugar, glucose syrup, water, acidity regulators: lactic acid (E270), sodium lactate (E325), flavourings, colour: caramel colour (E150d).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1606 kJ / 384 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 96.0 g |
| – of which sugars | 70.0 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.15 g |













