
Arnott's Tim Tam Chewy Caramel Share Pack - 5.74oz (175g)
Sample input: Arnott's Chewy Caramel Tim Tam Share Pack is a heavenly twist on the traditional treat with two crunchy cookies full of gooey, golden caramel and enveloped in a layer of creamy milk chocolate. The ideal combination of crunch, creaminess, and caramel flavor in every bite. Made for Tim Tam enthusiasts and caramel connoisseurs who desire an added level of decadence!
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 2063 kJ / 493 kcal |
| Fat | 23.6 g |
| – of which saturates | 13.5 g |
| Carbohydrate | 64.9 g |
| – of which sugars | 45.4 g |
| Protein | 4.2 g |
| Salt | 0.35 g |
Original: $8.16
-65%$8.16
$2.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sample input: Arnott's Chewy Caramel Tim Tam Share Pack is a heavenly twist on the traditional treat with two crunchy cookies full of gooey, golden caramel and enveloped in a layer of creamy milk chocolate. The ideal combination of crunch, creaminess, and caramel flavor in every bite. Made for Tim Tam enthusiasts and caramel connoisseurs who desire an added level of decadence!
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 2063 kJ / 493 kcal |
| Fat | 23.6 g |
| – of which saturates | 13.5 g |
| Carbohydrate | 64.9 g |
| – of which sugars | 45.4 g |
| Protein | 4.2 g |
| Salt | 0.35 g |












