
BUBS Banana & Caramel Foam Ovals Full Box - 6.2lbs (2.8kg)
These foam gummies pack a punch of banana and caramel, delivering a tasty treat that will have you craving more!
We're sure you'll know just how rare it is to come across any decent amount of BUBS right now... Well, how about grabbing a FULL BOX for yourself!😜
INGREDIENTS & NUTRITION*:
Glucose-fructose syrup, sugar, corn starch, water, acidity regulators: malic acid (E296), sodium citrate (E331); potato protein, flavourings, colours: plain caramel (E150d), curcumin (E100); coconut oil, glazing agent: carnauba wax (E903).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1464 kJ / 350 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| – of which saturates | 0.2 g |
| Carbohydrate | 86 g |
| – of which sugars | 59 g |
| Protein | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Original: $80.24
-65%$80.24
$28.08Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These foam gummies pack a punch of banana and caramel, delivering a tasty treat that will have you craving more!
We're sure you'll know just how rare it is to come across any decent amount of BUBS right now... Well, how about grabbing a FULL BOX for yourself!😜
INGREDIENTS & NUTRITION*:
Glucose-fructose syrup, sugar, corn starch, water, acidity regulators: malic acid (E296), sodium citrate (E331); potato protein, flavourings, colours: plain caramel (E150d), curcumin (E100); coconut oil, glazing agent: carnauba wax (E903).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1464 kJ / 350 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| – of which saturates | 0.2 g |
| Carbohydrate | 86 g |
| – of which sugars | 59 g |
| Protein | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |




