
BUBS Giant Sour Skulls Full Box - 7.1lbs (3.2kg)
Sour raspberry and lemon flavour gummy in the classic BUBS skull shape! These chewy skulls are a big favourite!
We're sure you'll know just how rare it is to come across any decent amount of BUBS right now... Well, how about grabbing a FULL BOX for yourself!😜
INGREDIENTS & NUTRITION*:
Sugar, glucose-fructose syrup, water, corn starch, acidity regulators: malic acid (E296), sodium citrate (E331); flavourings, colours: black carrot concentrate, curcumin (E100).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1442 kJ / 345 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 84 g |
| – of which sugars | 61 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.1 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sour raspberry and lemon flavour gummy in the classic BUBS skull shape! These chewy skulls are a big favourite!
We're sure you'll know just how rare it is to come across any decent amount of BUBS right now... Well, how about grabbing a FULL BOX for yourself!😜
INGREDIENTS & NUTRITION*:
Sugar, glucose-fructose syrup, water, corn starch, acidity regulators: malic acid (E296), sodium citrate (E331); flavourings, colours: black carrot concentrate, curcumin (E100).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1442 kJ / 345 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 84 g |
| – of which sugars | 61 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.1 g |




