
Fanta White Peach Metal Bottle - 10.1fl.oz (300ml)
This Japan exclusive Fanta is packed full of refreshing white peach flavour! A truly unique Asian soda experience in every sip!
Ingredients & Nutrition:
Glucose-fructose syrup (MAIZE), carbonated water, flavourings, citric acid (E330), preservative: sodium benzoate (E211).
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 201 kJ / 48 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 12.0 g |
| – of which sugars | 0.0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.01 g |
Original: $8.16
-65%$8.16
$2.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Japan exclusive Fanta is packed full of refreshing white peach flavour! A truly unique Asian soda experience in every sip!
Ingredients & Nutrition:
Glucose-fructose syrup (MAIZE), carbonated water, flavourings, citric acid (E330), preservative: sodium benzoate (E211).
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 201 kJ / 48 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 12.0 g |
| – of which sugars | 0.0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.01 g |












