
Hatakosen Soda Musk Melon Glass Bottle - 10.1fl.oz (300ml)
Delicious Japanese soda from Hatakosen, one of the most famous Ramune companies in Japan with a musk melon flavour.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated Water, Sugar, Glucose Fructose Liquid Sugar, Citric Acid (e330), Flavouring
Per 100ml -
| Energy | 151kJ / 36kcal |
|---|---|
| Fat | 0g |
| of Which Saturates | 0g |
| Carbohydrate | 9.0g |
| of which sugars | 8.9g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 0.0g |
| Salt | 0g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delicious Japanese soda from Hatakosen, one of the most famous Ramune companies in Japan with a musk melon flavour.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated Water, Sugar, Glucose Fructose Liquid Sugar, Citric Acid (e330), Flavouring
Per 100ml -
| Energy | 151kJ / 36kcal |
|---|---|
| Fat | 0g |
| of Which Saturates | 0g |
| Carbohydrate | 9.0g |
| of which sugars | 8.9g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 0.0g |
| Salt | 0g |












