
KitKat Chunky Drumstick Sundae Bar Limited Edition - 1.69oz (48g)
Sugars (sugar, glucose, sweetened condensed MILK), modified MILK ingredients, vegetable oils (modified palm, palm, other vegetable oils), cocoa butter, unsweetened chocolate, WHEAT flour, coconut oil, glycerol, waffle cone pieces (WHEAT flour, sugar, coconut oil, SOYA lecithin, WHEAT starch, salt), SOYA lecithin, cocoa, emulsifier: polyglycerol polyricinoleate, salt, raising agents: baking soda, yeast, enzymes (protease, xylanase), sunflower lecithin, natural flavouring, artificial flavouring.
May contain TREE NUTS
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2178 kJ / 521 kcal |
| Fat | 29.2g |
| – of which saturates | 16.7g |
| – of which trans fats | 0.2g |
| Carbohydrate | 60.4g |
| – of which sugars | 50.0g |
| Fibre | 2.1g |
| Protein | 6.3g |
| Salt | 0.14g |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sugars (sugar, glucose, sweetened condensed MILK), modified MILK ingredients, vegetable oils (modified palm, palm, other vegetable oils), cocoa butter, unsweetened chocolate, WHEAT flour, coconut oil, glycerol, waffle cone pieces (WHEAT flour, sugar, coconut oil, SOYA lecithin, WHEAT starch, salt), SOYA lecithin, cocoa, emulsifier: polyglycerol polyricinoleate, salt, raising agents: baking soda, yeast, enzymes (protease, xylanase), sunflower lecithin, natural flavouring, artificial flavouring.
May contain TREE NUTS
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2178 kJ / 521 kcal |
| Fat | 29.2g |
| – of which saturates | 16.7g |
| – of which trans fats | 0.2g |
| Carbohydrate | 60.4g |
| – of which sugars | 50.0g |
| Fibre | 2.1g |
| Protein | 6.3g |
| Salt | 0.14g |











