
KitKat Chunky Rolo Bar (Limited Edition) (Canada) - 1.48oz (42g)
Sugars (sugar, glucose-fructose syrup, glucose, sweetened condensed MILK), modified MILK ingredients, WHEAT flour, cocoa butter*, unsweetened chocolate*, palm kernel oil, palm oil, vegetable oils, modified palm oil, cocoa*, emulsifier: sunflower lecithin, salt, raising agent: sodium bicarbonate, enzymes (protease, xylanase), acidity regulator: citric acid.
*Rainforest Alliance Certified
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2100 kJ / 502 kcal |
| Fat | 23.8g |
| – of which saturates | 14.3g |
| – of which trans fats | 0.2g |
| Carbohydrate | 64.3g |
| – of which sugars | 54.8g |
| Fibre | 2.4g |
| Protein | 4.8g |
| Salt | 0.10g |
Original: $5.44
-65%$5.44
$1.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sugars (sugar, glucose-fructose syrup, glucose, sweetened condensed MILK), modified MILK ingredients, WHEAT flour, cocoa butter*, unsweetened chocolate*, palm kernel oil, palm oil, vegetable oils, modified palm oil, cocoa*, emulsifier: sunflower lecithin, salt, raising agent: sodium bicarbonate, enzymes (protease, xylanase), acidity regulator: citric acid.
*Rainforest Alliance Certified
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2100 kJ / 502 kcal |
| Fat | 23.8g |
| – of which saturates | 14.3g |
| – of which trans fats | 0.2g |
| Carbohydrate | 64.3g |
| – of which sugars | 54.8g |
| Fibre | 2.4g |
| Protein | 4.8g |
| Salt | 0.10g |











