
Nando's Mozambican Paprika Sauce (South Africa) - 8.45fl.oz (250ml)
| Typical values | Amount |
|---|---|
| Energy | 424 kJ / 101 kcal |
| Fat | 4.3 g |
| of which saturates | 0.6 g |
| Carbohydrate | 14.0 g |
| of which sugars | 13.6 g |
| Fibre | 1.9 g |
| Protein | 1.1 g |
| Salt | 2.93 g |
Original: $10.88
-65%$10.88
$3.81Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Typical values | Amount |
|---|---|
| Energy | 424 kJ / 101 kcal |
| Fat | 4.3 g |
| of which saturates | 0.6 g |
| Carbohydrate | 14.0 g |
| of which sugars | 13.6 g |
| Fibre | 1.9 g |
| Protein | 1.1 g |
| Salt | 2.93 g |












