
Pringles Buffalo Ranch (Canada) - 5.5oz (156g)
Experience the bold and fiery flavour of Pringles Buffalo Ranch. These crispy potato crisps are coated with a mouth-watering blend of spicy buffalo sauce and cool, creamy ranch, creating a tantalizing mix of heat and tanginess in every bite.
Enjoy them straight from the can or pair them with your favourite dip for an extra burst of flavour. With Pringles’ signature crunch and bold seasoning, Buffalo Ranch is the perfect snack to satisfy your cravings for something spicy, savoury, and delicious.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2608 kJ / 520 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| – of which saturates | 9.0 g |
| Carbohydrate | 56.0 g |
| – of which sugars | 2.0 g |
| Protein | 4.0 g |
| Salt | 0.98 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Experience the bold and fiery flavour of Pringles Buffalo Ranch. These crispy potato crisps are coated with a mouth-watering blend of spicy buffalo sauce and cool, creamy ranch, creating a tantalizing mix of heat and tanginess in every bite.
Enjoy them straight from the can or pair them with your favourite dip for an extra burst of flavour. With Pringles’ signature crunch and bold seasoning, Buffalo Ranch is the perfect snack to satisfy your cravings for something spicy, savoury, and delicious.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2608 kJ / 520 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| – of which saturates | 9.0 g |
| Carbohydrate | 56.0 g |
| – of which sugars | 2.0 g |
| Protein | 4.0 g |
| Salt | 0.98 g |











