
Baskin Robbins Chocolate Mousse Cone Snack - 1.85oz (54g)
INGREDIENTS & NUTRITION:
Sugar, hydrogenated vegetable fat (palm kernel oil), wheat flour, lactose (MILK), whole MILK powder, skimmed MILK powder, cocoa powder, glucose syrup, emulsifier: mono- and diglycerides of fatty acids (E471), acidity regulator: citric acid (E330), flavourings.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2130 kJ / 509 kcal |
| Fat | 24.1 g |
| – of which saturates | 20.4 g |
| Carbohydrate | 66.7 g |
| – of which sugars | 35.2 g |
| Protein | 5.6 g |
| Salt | 0.11 g |
Original: $8.16
-65%$8.16
$2.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
INGREDIENTS & NUTRITION:
Sugar, hydrogenated vegetable fat (palm kernel oil), wheat flour, lactose (MILK), whole MILK powder, skimmed MILK powder, cocoa powder, glucose syrup, emulsifier: mono- and diglycerides of fatty acids (E471), acidity regulator: citric acid (E330), flavourings.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2130 kJ / 509 kcal |
| Fat | 24.1 g |
| – of which saturates | 20.4 g |
| Carbohydrate | 66.7 g |
| – of which sugars | 35.2 g |
| Protein | 5.6 g |
| Salt | 0.11 g |













