
Baskin Robbins Chocolate Mousse Cubes - 1.84oz (55g)
INGREDIENTS & NUTRITION:
Sugar, corn syrup, hydrogenated palm kernel oil, cocoa powder, cocoa mass, cocoa butter, MILK powder, emulsifier: mono- and diglycerides of fatty acids (E471); emulsifier: SOYA lecithin (E322); flavourings.
May contain WHEAT (GLUTEN).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2270 kJ / 543 kcal |
| Fat | 28.8 g |
| – of which saturates | 28.8 g |
| Carbohydrate | 67.3 g |
| – of which sugars | 36.5 g |
| Protein | 3.8 g |
| Salt | 0.19 g |
Original: $6.80
-65%$6.80
$2.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
INGREDIENTS & NUTRITION:
Sugar, corn syrup, hydrogenated palm kernel oil, cocoa powder, cocoa mass, cocoa butter, MILK powder, emulsifier: mono- and diglycerides of fatty acids (E471); emulsifier: SOYA lecithin (E322); flavourings.
May contain WHEAT (GLUTEN).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2270 kJ / 543 kcal |
| Fat | 28.8 g |
| – of which saturates | 28.8 g |
| Carbohydrate | 67.3 g |
| – of which sugars | 36.5 g |
| Protein | 3.8 g |
| Salt | 0.19 g |













