
Baskin Robbins Rainbow Sherbet Soda Zero Sugar - 11.8fl.oz (350ml)
Bring the fun of an ice cream parlour into your glass with the refreshing, fizzy, sugar-free drink bursting with fruity sherbet-inspired flavours. Sweet, tangy, and sparkling - it's like sipping on a rainbow!
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, erythritol, GLYCERIN, citric acid (E330), malic acid (E296), D-ribose, sodium citrate (E331), flavourings, colour (caramel – E150d), sucralose (E955), acesulfame K (E950), pomegranate concentrate, grape concentrate, SOY polysaccharide, sweet potato concentrate, monk fruit extract, paprika extract (for colour).
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 5 kJ / 1 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0.3 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.02 g |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring the fun of an ice cream parlour into your glass with the refreshing, fizzy, sugar-free drink bursting with fruity sherbet-inspired flavours. Sweet, tangy, and sparkling - it's like sipping on a rainbow!
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, erythritol, GLYCERIN, citric acid (E330), malic acid (E296), D-ribose, sodium citrate (E331), flavourings, colour (caramel – E150d), sucralose (E955), acesulfame K (E950), pomegranate concentrate, grape concentrate, SOY polysaccharide, sweet potato concentrate, monk fruit extract, paprika extract (for colour).
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 5 kJ / 1 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0.3 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.02 g |













