
Baskin Robbins Very Berry Strawberry Mousse Cubes - 1.84oz (52g)
INGREDIENTS & NUTRITION:
Sugar, corn syrup, hydrogenated palm kernel oil, strawberry flavour preparation (sugar, strawberry juice concentrate), MILK powder, emulsifier: mono- and diglycerides of fatty acids (E471); acidity regulator: citric acid (E330); flavourings, colouring food (concentrated fruit and vegetable extracts).
May contain SOYA and WHEAT (GLUTEN).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2260 kJ / 540 kcal |
| Fat | 32.7 g |
| – of which saturates | 28.8 g |
| Carbohydrate | 57.7 g |
| – of which sugars | 34.6 g |
| Protein | 3.8 g |
| Salt | 0.27 g |
Original: $6.80
-65%$6.80
$2.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
INGREDIENTS & NUTRITION:
Sugar, corn syrup, hydrogenated palm kernel oil, strawberry flavour preparation (sugar, strawberry juice concentrate), MILK powder, emulsifier: mono- and diglycerides of fatty acids (E471); acidity regulator: citric acid (E330); flavourings, colouring food (concentrated fruit and vegetable extracts).
May contain SOYA and WHEAT (GLUTEN).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2260 kJ / 540 kcal |
| Fat | 32.7 g |
| – of which saturates | 28.8 g |
| Carbohydrate | 57.7 g |
| – of which sugars | 34.6 g |
| Protein | 3.8 g |
| Salt | 0.27 g |













