
Coca Cola Metal Bottle - 10.1fl.oz (300ml)
This Japan exclusive Coca Cola is packed full of refreshing Coca Cola flavour we all know and love. A truly unique Asian soda experience in every sip!
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, sugars (glucose-fructose syrup (MAIZE), sugar), caramel colour (E150a), citric acid (E330), flavourings, caffeine.
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 188 kJ / 45 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 11.4 g |
| – of which sugars | 11.4 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Japan exclusive Coca Cola is packed full of refreshing Coca Cola flavour we all know and love. A truly unique Asian soda experience in every sip!
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, sugars (glucose-fructose syrup (MAIZE), sugar), caramel colour (E150a), citric acid (E330), flavourings, caffeine.
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 188 kJ / 45 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 11.4 g |
| – of which sugars | 11.4 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |













