
Fanta Fruit Punch (Malaysia) - 10.8fl.oz (320ml)
Fanta Fruit Punch from Malaysia is a sparkling fizzy drink exploding with a bold and tropical medley of mixed fruits in every can! Bright, vibrant and seriously refreshing, this is a fruity fiesta in every sip!
INGREDIENTS & NUTRITION
Carbonated water, sugar, flavourings, acid: citric acid (E330), acidity regulator: sodium citrates (E331), colours, preservative: sodium benzoate (E211).
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 180 kJ / 42 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 10.5 g |
| – of which sugars | 10.5 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.02 g |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Fanta Fruit Punch from Malaysia is a sparkling fizzy drink exploding with a bold and tropical medley of mixed fruits in every can! Bright, vibrant and seriously refreshing, this is a fruity fiesta in every sip!
INGREDIENTS & NUTRITION
Carbonated water, sugar, flavourings, acid: citric acid (E330), acidity regulator: sodium citrates (E331), colours, preservative: sodium benzoate (E211).
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 180 kJ / 42 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 10.5 g |
| – of which sugars | 10.5 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.02 g |













