| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 197 kJ / 47 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 12 g |
| – of which sugars | 7.8 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |

Hatakosen Orange Ramune Soda - 6.76fl.oz (200 ml)
A refreshing glass bottle of orange ramune perfect for the summer! Part of the quintessential Japanese summer, these unique bottles come with a traditional glass marble stopper neck. To open the drink you must use the included plunger to “pop” the glass ball into the bottle. Then you are free to enjoy the fruity, bubbly goodness. Best served chilled.
Ingredients & Nutrition:
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A refreshing glass bottle of orange ramune perfect for the summer! Part of the quintessential Japanese summer, these unique bottles come with a traditional glass marble stopper neck. To open the drink you must use the included plunger to “pop” the glass ball into the bottle. Then you are free to enjoy the fruity, bubbly goodness. Best served chilled.
Ingredients & Nutrition:
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 197 kJ / 47 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 12 g |
| – of which sugars | 7.8 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |













