
Hatakosen Peach Ramune Soda - 6.76fl.oz (200 ml)
Hata Kosen Peach Ramune is a lightly fizzy Japanese soda bursting with sweet, juicy peach flavour. Crisp, refreshing, and fun to drink, it comes in the iconic marble-sealed bottle for that classic ramune experience. Best enjoyed ice cold.
Ingredients & Nutrition:
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 151 kJ / 36 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 8.8 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0.1 g |
| Salt | 0.02 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Hata Kosen Peach Ramune is a lightly fizzy Japanese soda bursting with sweet, juicy peach flavour. Crisp, refreshing, and fun to drink, it comes in the iconic marble-sealed bottle for that classic ramune experience. Best enjoyed ice cold.
Ingredients & Nutrition:
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 151 kJ / 36 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 8.8 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0.1 g |
| Salt | 0.02 g |













