
Hatakosen Soda Sunshine Mango Glass Bottle - 10.1fl.oz (300ml)
Delicious Japanese soda from Hatakosen, one of the most famous Ramune companies in Japan with a sunshine mango flavour.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated Water, Sugar, Glucose Fructose Liquid Sugar, Acidulant [citric Acid(E330)], Flavoring (Mango).
Per 100ml -
| Energy | 155kJ / 37kcal |
|---|---|
| Fat | 0g |
| of Which Saturates | 0g |
| Carbohydrate | 9.2g |
| of which sugars | 9.1g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 0.0g |
| Salt | 0.02g |
Original: $6.80
-65%$6.80
$2.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delicious Japanese soda from Hatakosen, one of the most famous Ramune companies in Japan with a sunshine mango flavour.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated Water, Sugar, Glucose Fructose Liquid Sugar, Acidulant [citric Acid(E330)], Flavoring (Mango).
Per 100ml -
| Energy | 155kJ / 37kcal |
|---|---|
| Fat | 0g |
| of Which Saturates | 0g |
| Carbohydrate | 9.2g |
| of which sugars | 9.1g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 0.0g |
| Salt | 0.02g |













