
Hi-Chew Blue Raspberry Flavour (Japan) - 1.76oz (50g)
Glucose syrup, sugar, vegetable oil (hydrogenated palm kernel oil, palm kernel oil), gelatine (pork), citric acid (E330), malic acid (E296), natural flavourings, artificial flavourings, spirulina extract (colour), sucrose esters of fatty acids (E473), sorbitan monostearate (E491), raspberry juice concentrate, emulsifier (SOY lecithin).
Made in a facility that also processes MILK.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1756 kJ / 420 kcal |
| Fat | 9.0 g |
| – of which saturates | 5.0 g |
| Carbohydrate | 82.0 g |
| – of which sugars | 62.0 g |
| Protein | 1.0 g |
| Salt | 0.00 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Glucose syrup, sugar, vegetable oil (hydrogenated palm kernel oil, palm kernel oil), gelatine (pork), citric acid (E330), malic acid (E296), natural flavourings, artificial flavourings, spirulina extract (colour), sucrose esters of fatty acids (E473), sorbitan monostearate (E491), raspberry juice concentrate, emulsifier (SOY lecithin).
Made in a facility that also processes MILK.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1756 kJ / 420 kcal |
| Fat | 9.0 g |
| – of which saturates | 5.0 g |
| Carbohydrate | 82.0 g |
| – of which sugars | 62.0 g |
| Protein | 1.0 g |
| Salt | 0.00 g |













