
Hi-Chew Soft Candy 3 Flavour Assortment (Japan) - 3oz (86g)
Starch syrup, sugar, vegetable oil, gelatine (E441), (grape flavour) concentrated grape juice, mixed jam (including apple), grape purée, grape juice powder; (strawberry flavour) strawberry purée, concentrated strawberry juice, strawberry juice powder, lactic acid drink (strawberry); (apple flavour) concentrated apple juice, apple purée, apple juice powder (green apple).
| Nutrient | Per 100g |
|---|
| Energy | 1754 kJ / 419 kcal |
| Fat | 7.9 g |
| – of which saturates | — g |
| Carbohydrate | 83.7 g |
| – of which sugars | — g |
| Protein | 1.6 g |
| Salt | 0 g |
Original: $6.80
-65%$6.80
$2.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Starch syrup, sugar, vegetable oil, gelatine (E441), (grape flavour) concentrated grape juice, mixed jam (including apple), grape purée, grape juice powder; (strawberry flavour) strawberry purée, concentrated strawberry juice, strawberry juice powder, lactic acid drink (strawberry); (apple flavour) concentrated apple juice, apple purée, apple juice powder (green apple).
| Nutrient | Per 100g |
|---|
| Energy | 1754 kJ / 419 kcal |
| Fat | 7.9 g |
| – of which saturates | — g |
| Carbohydrate | 83.7 g |
| – of which sugars | — g |
| Protein | 1.6 g |
| Salt | 0 g |













