
Hi-Chew Sweet & Sour Watermelon Fruit Chews - 1.76oz (50g)
| glucose syrup, sugar, vegetable oil (hydrogenated palm kernel oil, palm kernel oil), less than 2% of gelatin, E330, E296, natural and artificial flavors, purple carrot juice concentrate (colour), watermelon juice powder, sucrose fatty acid esters, E491, beta-E160a (colour), SOY lecithin (E322). |
| Typical Values | Amount per serving: |
|---|---|
| Calories | 210 |
| Total Fat | 4.5g |
| Sat. Fat. | 2.5g |
| Trans Fat | 0g |
| Sodium | 0mg |
| Total Carb. | 41g |
| Total Sugars | 31g |
| (Incl. Added Sugars | 31g) |
| Protein | less than 1g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| glucose syrup, sugar, vegetable oil (hydrogenated palm kernel oil, palm kernel oil), less than 2% of gelatin, E330, E296, natural and artificial flavors, purple carrot juice concentrate (colour), watermelon juice powder, sucrose fatty acid esters, E491, beta-E160a (colour), SOY lecithin (E322). |
| Typical Values | Amount per serving: |
|---|---|
| Calories | 210 |
| Total Fat | 4.5g |
| Sat. Fat. | 2.5g |
| Trans Fat | 0g |
| Sodium | 0mg |
| Total Carb. | 41g |
| Total Sugars | 31g |
| (Incl. Added Sugars | 31g) |
| Protein | less than 1g |













