
Lotte Pokemon Choco Wafer With Sticker - 0.81oz (23g)
INGREDIENTS & NUTRITION:
Sugar, WHEAT (GLUTEN) flour, vegetable oil, whole MILK powder, lactose (MILK), cocoa mass, whey powder (MILK), cookie crunch (WHEAT (GLUTEN)), cocoa powder, starch, shortening, salt, emulsifier: SOYA lecithin (E322), colour: E150a, raising agent: sodium carbonates (E500), flavourings.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2128 kJ / 509 kcal |
| Fat | 24.3 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 67.4 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 5.7 g |
| Salt | 0.30 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
INGREDIENTS & NUTRITION:
Sugar, WHEAT (GLUTEN) flour, vegetable oil, whole MILK powder, lactose (MILK), cocoa mass, whey powder (MILK), cookie crunch (WHEAT (GLUTEN)), cocoa powder, starch, shortening, salt, emulsifier: SOYA lecithin (E322), colour: E150a, raising agent: sodium carbonates (E500), flavourings.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2128 kJ / 509 kcal |
| Fat | 24.3 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 67.4 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 5.7 g |
| Salt | 0.30 g |













