
Nobel Kame Kame Sour Jelly Filled Gummy Cola Turtles (Japan) - 1.59oz (45g)
Ingredients & Nutrition:
Sugar, Starch Syrup, Gelatin (E441), High Fructose Corn Syrup, Vegetable Oil / Acidulant [Citric Acid (E330)], Flavoring, Gardenia Coloring, Glazing Agent [Shellac (E904)], Caramel Coloring (E150a), Sweetener [Somatin (E957)].
Per 100g -
| Energy | 1431kJ / 342kcal |
|---|---|
| Fat | 0.7g |
| of Which Saturates | 0g |
| Carbohydrate | 77.3g |
| of which sugars | 75.6g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 7.2g |
| Salt | 0.04g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients & Nutrition:
Sugar, Starch Syrup, Gelatin (E441), High Fructose Corn Syrup, Vegetable Oil / Acidulant [Citric Acid (E330)], Flavoring, Gardenia Coloring, Glazing Agent [Shellac (E904)], Caramel Coloring (E150a), Sweetener [Somatin (E957)].
Per 100g -
| Energy | 1431kJ / 342kcal |
|---|---|
| Fat | 0.7g |
| of Which Saturates | 0g |
| Carbohydrate | 77.3g |
| of which sugars | 75.6g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 7.2g |
| Salt | 0.04g |













