

Oreo Japanese Matcha Wafer Rolls (China) - 1.76oz (50g)
If you're an OREO fan, then these OREO wafer rolls will be a welcome sight! The classic Oreo has undergone a transformation, and can now be enjoyed as a crispy chocolate wafer roll with a matcha creme filling!
Ingredients & Nutrition:
Sugar, WHEAT flour, vegetable oil, cocoa powder, whey powder (MILK), starch, maltodextrin, high-fructose corn syrup, green tea powder (2%), MILK powder, emulsifier (soya lecithin (E322)), salt.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2075 kJ / 496 kcal |
| Fat | 21.5 g |
| – of which saturates | 9.5 g |
| Carbohydrate | 69.0 g |
| – of which sugars | 35.0 g |
| Protein | 5.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
If you're an OREO fan, then these OREO wafer rolls will be a welcome sight! The classic Oreo has undergone a transformation, and can now be enjoyed as a crispy chocolate wafer roll with a matcha creme filling!
Ingredients & Nutrition:
Sugar, WHEAT flour, vegetable oil, cocoa powder, whey powder (MILK), starch, maltodextrin, high-fructose corn syrup, green tea powder (2%), MILK powder, emulsifier (soya lecithin (E322)), salt.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2075 kJ / 496 kcal |
| Fat | 21.5 g |
| – of which saturates | 9.5 g |
| Carbohydrate | 69.0 g |
| – of which sugars | 35.0 g |
| Protein | 5.3 g |
| Salt | 0.2 g |













