
Oreo Strawberry Milkshake Wafer Rolls (China) - 1.76oz (50g)
If you're an OREO fan, then these OREO wafer rolls from China will be a welcome sight! The classic Oreo has undergone a transformation, and can now be enjoyed as a crispy chocolate wafer roll with a strawberry milkshake filling!
Ingredients & Nutrition:
Sugar, WHEAT flour, edible vegetable oil, maltodextrin, cocoa powder, starch, high fructose corn syrup, edible glucose, strawberry powder, MILK powder, flavour enhancer (erythritol (E968)), phospholipid, colour (E120), acidity regulator (malic acid (E296)), salt, natural flavouring.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2013 kJ / 481 kcal |
| Fat | 19.5 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 71 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 4.1 g |
| Salt | 0.5 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
If you're an OREO fan, then these OREO wafer rolls from China will be a welcome sight! The classic Oreo has undergone a transformation, and can now be enjoyed as a crispy chocolate wafer roll with a strawberry milkshake filling!
Ingredients & Nutrition:
Sugar, WHEAT flour, edible vegetable oil, maltodextrin, cocoa powder, starch, high fructose corn syrup, edible glucose, strawberry powder, MILK powder, flavour enhancer (erythritol (E968)), phospholipid, colour (E120), acidity regulator (malic acid (E296)), salt, natural flavouring.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2013 kJ / 481 kcal |
| Fat | 19.5 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 71 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 4.1 g |
| Salt | 0.5 g |













