
Pokemon Jelly Filled Grape Marshmallows - 2.11oz (60g)
Ingredients & Nutrition:
sugar, maltose, glucose, trehalose, grape juice (11%),sweetener (sorbitol e420), E440, gelatine, potato starch
Per 100g -
| Energy | 1423kJ / 340kcal |
|---|---|
| Fat | 0.4g |
| of Which Saturates | 0g |
| Carbohydrate | 78.6g |
| of which sugars | 77.5g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 7.3g |
| Salt | 0.05g |
Original: $8.16
-65%$8.16
$2.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients & Nutrition:
sugar, maltose, glucose, trehalose, grape juice (11%),sweetener (sorbitol e420), E440, gelatine, potato starch
Per 100g -
| Energy | 1423kJ / 340kcal |
|---|---|
| Fat | 0.4g |
| of Which Saturates | 0g |
| Carbohydrate | 78.6g |
| of which sugars | 77.5g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 7.3g |
| Salt | 0.05g |













