
Seiki Setouchi Lemon Mochi - 4.59oz (130g)
INGREDIENTS & NUTRITION:
starch syrup, sugar, glutinous rice flour, starch, lemon juice powder, acidity regulator: citric acid (E330), emulsifier: mono- and diglycerides of fatty acids (E471), flavourings, colour: carotenoids (E160a).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1300 kJ / 311 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 76.0 g |
| – of which sugars | 61.0 g |
| Protein | 2.1 g |
| Salt | 0.05 g |
Original: $8.16
-65%$8.16
$2.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
INGREDIENTS & NUTRITION:
starch syrup, sugar, glutinous rice flour, starch, lemon juice powder, acidity regulator: citric acid (E330), emulsifier: mono- and diglycerides of fatty acids (E471), flavourings, colour: carotenoids (E160a).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1300 kJ / 311 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 76.0 g |
| – of which sugars | 61.0 g |
| Protein | 2.1 g |
| Salt | 0.05 g |













